![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3987502
*
nr 398 7502
Spegel
barockstil, 1800-tal, höjd: 38
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 12:18:36
1
100 kr
26/2 06:34:33
2
150 kr
27/2 01:47:20
3
200 kr
27/2 02:01:12
3
Vinnande bud
27/2 02:01:14
3
justering av budtak
27/2 02:01:16
3
justering av budtak
27/2 02:01:16
3
justering av budtak
27/2 02:01:16
3
justering av budtak
27/2 02:01:16
3
justering av budtak
27/2 02:01:18
3
justering av budtak
27/2 02:01:18
3
justering av budtak
27/2 12:19:38
4
250 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 398 7502
Spegel
barockstil, 1800-tal, höjd: 38
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 12:18:36 | 1 | 100 kr |
26/2 06:34:33 | 2 | 150 kr |
27/2 01:47:20 | 3 | 200 kr |
27/2 02:01:12 | 3 | Vinnande bud |
27/2 02:01:14 | 3 | justering av budtak |
27/2 02:01:16 | 3 | justering av budtak |
27/2 02:01:16 | 3 | justering av budtak |
27/2 02:01:16 | 3 | justering av budtak |
27/2 02:01:16 | 3 | justering av budtak |
27/2 02:01:18 | 3 | justering av budtak |
27/2 02:01:18 | 3 | justering av budtak |
27/2 12:19:38 | 4 | 250 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23