ART / Lithographs / Litograph in colors 14632069
nr 1463 2069
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), interiör med figurer. Litograph in colors. Sheet: 58x79cm, outer dimensions including frame: 79x98cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), interiör med figurer. Färglitografi. Bladets mått: 58x79cm, yttermått inklusive ram: 79x98cm
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
2000
SEK 6000
Monday April 25 2022
at 20:27:02
1.500 kr
1.700 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Robot)
2.200 kr
3.000 kr
6
3.000 kr
3.000 kr (Robot)
6
3.400 kr
7
4.200 kr
6
4.000 kr
7
4.200 kr (Robot)
6
4.600 kr
7
5.200 kr
6
5.200 kr
7
5.200 kr (Robot)
6
5.400 kr
7
5.800 kr
6
- Thema-auction
Apr 25
Read more about Grafik