KONST / Litografier / Färglitografi 10851040
*
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 04:06:05
1
300 kr
23/1 09:04:50
2
350 kr
23/1 12:56:00
3
Vinnande bud
23/1 12:56:31
3
justering av budtak
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
*
Gunnar Erkner
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 04:06:05 | 1 | 300 kr |
23/1 09:04:50 | 2 | 350 kr |
23/1 12:56:00 | 3 | Vinnande bud |
23/1 12:56:31 | 3 | justering av budtak |
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12