![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14156428
*
nr 1415 6428
Spegel
ram i valnöt, 80x60 cm
Kondition: repa/repor
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 18:38:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 20:54:02
1
100 kr
29/8 14:12:11
2
300 kr
30/8 14:58:22
3
300 kr
30/8 14:58:22
2
300 kr (Budbetjänt)
30/8 15:00:37
3
350 kr
30/8 15:02:42
3
400 kr
30/8 16:40:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i valnöt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
Kondition: repa/repor
Läs om budbetjänten
nr 1415 6428
Spegel
ram i valnöt, 80x60 cm
Kondition: repa/repor
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 20:54:02 | 1 | 100 kr |
29/8 14:12:11 | 2 | 300 kr |
30/8 14:58:22 | 3 | 300 kr |
30/8 14:58:22 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
30/8 15:00:37 | 3 | 350 kr |
30/8 15:02:42 | 3 | 400 kr |
30/8 16:40:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i valnöt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35