KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16118302
nr 1611 8302
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 79x63 cm, yttermått inklusive ram: 93x77 cm
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 8 april 2024
kl 19:37:12
1.100 kr
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka