KONST / Litografier / Färglitografier 11244420
nr 1124 4420
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), Flickor i bastun, bladets mått: 65x102
Kondition: skadad, Tryckt sign.
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 20:10:50
100 kr
700 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman