ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11543444
*
nr 1154 3444
Spegel
147x66
Kondition: nutida
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:08:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 18:41:33
1
100 kr
8/1 15:56:28
2
200 kr
8/1 16:11:37
1
200 kr
8/1 16:11:37
2
200 kr (Budbetjänt)
8/1 16:11:48
1
250 kr
8/1 19:05:07
3
400 kr
8/1 19:55:57
4
350 kr
8/1 19:55:57
3
400 kr (Budbetjänt)
8/1 19:57:09
4
450 kr
8/1 19:59:47
5
500 kr
8/1 20:03:15
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1154 3444
Spegel
147x66
Kondition: nutida
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/12 18:41:33 | 1 | 100 kr |
8/1 15:56:28 | 2 | 200 kr |
8/1 16:11:37 | 1 | 200 kr |
8/1 16:11:37 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/1 16:11:48 | 1 | 250 kr |
8/1 19:05:07 | 3 | 400 kr |
8/1 19:55:57 | 4 | 350 kr |
8/1 19:55:57 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/1 19:57:09 | 4 | 450 kr |
8/1 19:59:47 | 5 | 500 kr |
8/1 20:03:15 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23