KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636305
*
nr 1363 6305
Barbro Danielson BMD
(1923-2009), Sverige
Oljemålning, "Den italienska vasen". Sign BMD. Olja på pannå, 60x43 cm
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:21:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 02:26:05
1
1.500 kr
25/11 14:09:07
2
1.600 kr
29/11 20:45:16
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Läs mer om Barbro Danielson BMD
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro danielson bmd kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
7112 Oljemålning
Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
*
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Läs mer om Barbro Danielson BMD
nr 1363 6305
Barbro Danielson BMD
(1923-2009), Sverige
Oljemålning, "Den italienska vasen". Sign BMD. Olja på pannå, 60x43 cm
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 02:26:05 | 1 | 1.500 kr |
25/11 14:09:07 | 2 | 1.600 kr |
29/11 20:45:16 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.Läs mer om Barbro Danielson BMD
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro danielson bmd kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
7112 Oljemålning
Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08