KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6122271
nr 612 2271
Akvarell
Signerad, Mari, Napoli, Flickporträtt, 15x11
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
måndag 30 november 2009
kl 19:35:47
800 kr
900 kr
Marieberg
Imariporslin
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Marimekko
Marimekko är ett finländskt textil och konfektionsföretag.
Tilgman Keramik