KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14819066
nr 1481 9066
Gerry Eckhardt
(1902-1984), Lettland
Träsnitt, Signerad, numrerad 7/115, daterad -54, port. Bildmått: 53x19 cm, yttermått inklusive ram: 67x32 cm
Gerry Eckhardt, född 1902 i Riga, Lettland, död 1984, målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 20:52:46
200 kr
250 kr
Gerry Eckhardt
Läs mer om Gerry Eckhardt