SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 6035239
nr 603 5239
Bestick
12 delar, silver, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 5 oktober 2009
kl 18:50:22
2/10 15:09:08
800 kr
5/10 15:46:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver