ART / Lithographs / Litograph in colors 14003175
nr 1400 3175
Göran Hultén
(f. 1935), Sverige
Göran Hultén (b. 1935), Sweden. "Maskrosor vid dikeskanten, Nibble gård". Signed, numbered 39/120, dated 1978. Subject: ca 30x47 cm, outer dimensions including frame: 44x61 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "Maskrosor vid dikeskanten, Nibble gård". Signerad, numrerad 39/120, daterad 1978. Motivet: ca 30x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x61 cm
Göran Hultén, Swedish painter and arkitekt born 1935 in Linköping.
300
Monday May 31 2021
at 20:50:37
Göran Hultén
Read more about Göran Hultén