KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12455177
nr 1245 5177
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Etsning, "Komposition 5", 31/65. Signerad, daterad -53. Motivet: 24,5x34,5
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 1 april 2019
kl 19:32:00
500 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.600 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström