ART / Etchings etc / Colour etchings 13182029
nr 1318 2029
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signed, numrerade HC VII/XV. Sheet: 52x60 cm, oramade lösa blad,
COLOUR ETCHINGS (F), "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC VII/XV. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
1500
SEK 1000
Monday April 6 2020
at 18:56:46
1/4 21:39:42
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander