ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1342320
*
nr 134 2320
Spegel
förgylld, (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 2 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 19:04:19
1
100 kr
29/3 11:57:03
2
300 kr
29/3 12:09:16
1
200 kr
29/3 12:09:46
1
250 kr
29/3 12:10:16
1
300 kr
31/3 20:05:00
3
350 kr
2/4 15:31:02
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 134 2320
Spegel
förgylld, (sk)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 2 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 19:04:19 | 1 | 100 kr |
29/3 11:57:03 | 2 | 300 kr |
29/3 12:09:16 | 1 | 200 kr |
29/3 12:09:46 | 1 | 250 kr |
29/3 12:10:16 | 1 | 300 kr |
31/3 20:05:00 | 3 | 350 kr |
2/4 15:31:02 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35