KONST / Litografier / Litografier 11654037
*
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:09:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 19:35:53
1
500 kr
25/2 21:18:44
2
800 kr
26/2 20:02:26
1
700 kr
26/2 20:02:26
2
800 kr (Budbetjänt)
26/2 20:04:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
*
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Édouard-Henri Avril
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 19:35:53 | 1 | 500 kr |
25/2 21:18:44 | 2 | 800 kr |
26/2 20:02:26 | 1 | 700 kr |
26/2 20:02:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/2 20:04:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47