KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769399
nr 1276 9399
Kjell Rosén
(1909-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 71, "Sommarbild, Öland". Olja på duk, 32x47 cm
Kjell Rosén, född 1909 i Umeå, död 1982, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 september 2019
kl 19:50:17
23/9 19:10:49