![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16165371
*
nr 1616 5371
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Signerad, numrerad 191/200, daterad -77, "Sweet georgia". Färglitografi, bildmått: 49x38 cm, yttermått inklusive ram: 68x56 cm
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:54:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 08:51:06
1
800 kr
29/4 19:33:26
2
700 kr
29/4 19:33:26
1
800 kr (Budbetjänt)
29/4 19:33:40
2
900 kr
29/4 19:40:25
3
1.200 kr
29/4 19:40:53
4
1.100 kr
29/4 19:40:53
3
1.200 kr (Budbetjänt)
29/4 19:41:04
4
1.300 kr
29/4 19:41:37
2
1.400 kr
29/4 19:43:35
3
1.800 kr
29/4 19:47:03
5
2.000 kr
29/4 19:49:34
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hans Arnold
nr 1616 5371
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Signerad, numrerad 191/200, daterad -77, "Sweet georgia". Färglitografi, bildmått: 49x38 cm, yttermått inklusive ram: 68x56 cm
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 08:51:06 | 1 | 800 kr |
29/4 19:33:26 | 2 | 700 kr |
29/4 19:33:26 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
29/4 19:33:40 | 2 | 900 kr |
29/4 19:40:25 | 3 | 1.200 kr |
29/4 19:40:53 | 4 | 1.100 kr |
29/4 19:40:53 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
29/4 19:41:04 | 4 | 1.300 kr |
29/4 19:41:37 | 2 | 1.400 kr |
29/4 19:43:35 | 3 | 1.800 kr |
29/4 19:47:03 | 5 | 2.000 kr |
29/4 19:49:34 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.Läs mer om Hans Arnold
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12