![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12757217
*
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 19:44:02
1
100 kr
16/9 18:16:20
2
200 kr
16/9 18:33:51
1
200 kr
16/9 18:33:52
2
200 kr (Budbetjänt)
16/9 18:36:09
1
250 kr
16/9 19:55:49
2
350 kr
16/9 19:59:34
1
350 kr
16/9 19:59:34
2
350 kr (Budbetjänt)
16/9 20:00:14
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs mer om Maria Hillfon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Hillfon
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 19:44:02 | 1 | 100 kr |
16/9 18:16:20 | 2 | 200 kr |
16/9 18:33:51 | 1 | 200 kr |
16/9 18:33:52 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/9 18:36:09 | 1 | 250 kr |
16/9 19:55:49 | 2 | 350 kr |
16/9 19:59:34 | 1 | 350 kr |
16/9 19:59:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/9 20:00:14 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk mÃ¥lare, grafiker och textilkonstnär född 1945.Läs mer om Maria Hillfon
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12