KONST / Litografier / Färglitografi 9366607
nr 936 6607
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), (varav 1 signerad), motivet: 21x28
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 januari 2015
kl 18:41:22
25/1 16:29:27
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson