KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11546131
*
nr 1154 6131
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Etsning, 37/60, bm57x43
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 10:28:43
1
300 kr
29/12 10:42:48
2
350 kr
8/1 18:48:51
3
450 kr
8/1 18:49:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik james coignard
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
nr 1154 6131
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Etsning, 37/60, bm57x43
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/12 10:28:43 | 1 | 300 kr |
29/12 10:42:48 | 2 | 350 kr |
8/1 18:48:51 | 3 | 450 kr |
8/1 18:49:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk mÃ¥lare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik james coignard
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54