![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3171353
*
nr 317 1353
Spegel
Rokokostil, (sk), H.85
Utrop:
100 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 10:38:12
1
450 kr
4/6 19:35:55
2
150 kr
6/6 12:27:42
3
250 kr
7/6 13:45:01
4
800 kr
7/6 14:33:55
5
800 kr
7/6 14:34:48
5
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 317 1353
Spegel
Rokokostil, (sk), H.85
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 10:38:12 | 1 | 450 kr |
4/6 19:35:55 | 2 | 150 kr |
6/6 12:27:42 | 3 | 250 kr |
7/6 13:45:01 | 4 | 800 kr |
7/6 14:33:55 | 5 | 800 kr |
7/6 14:34:48 | 5 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35