![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12645473
*
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:04:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 19:10:41
1
Vinnande bud
13/7 10:39:15
2
350 kr
13/7 10:39:15
1
400 kr (Budbetjänt)
13/7 10:39:45
2
500 kr
13/7 10:39:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20
*
Gusten Widerbäck
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gusten Widerbäck
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 19:10:41 | 1 | Vinnande bud |
13/7 10:39:15 | 2 | 350 kr |
13/7 10:39:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/7 10:39:45 | 2 | 500 kr |
13/7 10:39:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.Läs mer om Gusten Widerbäck
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20