KONST / Litografier / Färglitografier 14077536
nr 1407 7536
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerade, 360-upplaga. Motivet: 20x17 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:33:57
30/6 14:41:58
100 kr
4/7 15:30:40
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren