![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044049
*
nr 1204 4049
Kurt Ullberger
(1919-2008), Sverige
Oljemålning, "Gotlandshus i grönska". Olja på pannå, 33x41
Kurt Ullberger, född 1919 i Visby, död 2008, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 18:58:25
- Konstnär/Designer
Kurt Ullberger
Kurt Ullberger, född 1919 i Visby, död 2008, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Kurt Ullberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ullberger olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6081 Oljemålning
Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29
*
Kurt Ullberger
Kurt Ullberger, född 1919 i Visby, död 2008, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Kurt Ullberger
nr 1204 4049
Kurt Ullberger
(1919-2008), Sverige
Oljemålning, "Gotlandshus i grönska". Olja på pannå, 33x41
Kurt Ullberger, född 1919 i Visby, död 2008, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Konstnär/Designer
Kurt Ullberger
Kurt Ullberger, född 1919 i Visby, död 2008, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Kurt Ullberger
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ullberger olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6081 Oljemålning
Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29