FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 15039353
nr 1503 9353
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
Farmor, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. AB OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Modellen formgiven 1956, Märkt med bricka, wear, damages.
ARMCHAIR, Farmor, AB OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Modellen formgiven 1956, Märkt med bricka
Condition: slitage, skador
2000
SEK 1600
Monday November 21 2022
at 19:44:58
21/11 18:00:59
1.500 kr
21/11 19:39:59