![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12543195
*
nr 1254 3195
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Ostronplockerskor, La Manche, signerad. Olja på duk, 70x90
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 18:13:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 21:54:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil lindgren la manche olja olja på duk oljemålning oljemålningar ostronplockerskor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Lindgren
nr 1254 3195
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Ostronplockerskor, La Manche, signerad. Olja på duk, 70x90
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 21:54:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Lindgren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil lindgren la manche olja olja på duk oljemålning oljemålningar ostronplockerskor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43