SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Snusdosa 4322348
nr 432 2348
Snusdosa
Silver, Tidigt 1900-tal, längd: 9
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 oktober 2006
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver