![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10357514
*
nr 1035 7514
Spegel
Bronserad, omkring 1900, höjd: 118 bredd: 62
Kondition: slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 18:33:32
1
700 kr
2/5 19:32:11
2
800 kr
2/5 19:39:22
1
900 kr
2/5 19:40:02
2
1.000 kr
2/5 19:40:37
1
1.100 kr
2/5 19:44:31
2
1.200 kr
2/5 19:45:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 1035 7514
Spegel
Bronserad, omkring 1900, höjd: 118 bredd: 62
Kondition: slitage
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 18:33:32 | 1 | 700 kr |
2/5 19:32:11 | 2 | 800 kr |
2/5 19:39:22 | 1 | 900 kr |
2/5 19:40:02 | 2 | 1.000 kr |
2/5 19:40:37 | 1 | 1.100 kr |
2/5 19:44:31 | 2 | 1.200 kr |
2/5 19:45:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57