KONST / Litografier / Litografier 11435155
*
nr 1143 5155
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Peter Dahl (f. 1934), 30x22
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2017
kl 19:54:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 21:12:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1024 Tuschlavering
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:05
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1143 5155
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Peter Dahl (f. 1934), 30x22
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 21:12:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1024 Tuschlavering
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:05