![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 9399009
*
nr 939 9009
Skulpturer
2 st, bland annat, Solrose, keramik & gips, höjd: 27 x 38
Kondition: lagad
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2015
kl 19:10:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 22:29:43
1
450 kr
31/1 15:50:46
2
350 kr
31/1 15:50:46
1
400 kr (Budbetjänt)
1/2 17:18:46
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik & gips konsthantverk skulptur skulpturer solrose
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
Kondition: lagad
Läs om budbetjänten
nr 939 9009
Skulpturer
2 st, bland annat, Solrose, keramik & gips, höjd: 27 x 38
Kondition: lagad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 22:29:43 | 1 | 450 kr |
31/1 15:50:46 | 2 | 350 kr |
31/1 15:50:46 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
1/2 17:18:46 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik & gips konsthantverk skulptur skulpturer solrose
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53