![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556124
*
nr 1455 6124
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 21:00:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 13:13:00
1
1.800 kr
21/3 16:38:22
2
1.100 kr
21/3 16:38:22
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/3 16:58:20
2
1.600 kr
21/3 16:58:20
1
1.700 kr (Budbetjänt)
21/3 20:55:19
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar provencé svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Leopold Fare
nr 1455 6124
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 13:13:00 | 1 | 1.800 kr |
21/3 16:38:22 | 2 | 1.100 kr |
21/3 16:38:22 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
21/3 16:58:20 | 2 | 1.600 kr |
21/3 16:58:20 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
21/3 20:55:19 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Leopold Fare
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar provencé svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43