KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 7897198
*
nr 789 7198
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 18:10:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 16:53:17
1
500 kr
5/11 15:20:29
2
700 kr
5/11 15:33:16
3
700 kr
5/11 15:33:42
3
800 kr
5/11 16:48:54
4
1.000 kr
5/11 17:15:00
5
1.100 kr
5/11 17:55:12
6
1.400 kr
5/11 17:55:41
7
2.000 kr
5/11 17:58:56
6
1.600 kr
5/11 17:59:14
6
1.800 kr
5/11 17:59:40
6
2.000 kr
5/11 18:01:20
6
2.200 kr
5/11 18:05:26
7
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
nr 789 7198
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 16:53:17 | 1 | 500 kr |
5/11 15:20:29 | 2 | 700 kr |
5/11 15:33:16 | 3 | 700 kr |
5/11 15:33:42 | 3 | 800 kr |
5/11 16:48:54 | 4 | 1.000 kr |
5/11 17:15:00 | 5 | 1.100 kr |
5/11 17:55:12 | 6 | 1.400 kr |
5/11 17:55:41 | 7 | 2.000 kr |
5/11 17:58:56 | 6 | 1.600 kr |
5/11 17:59:14 | 6 | 1.800 kr |
5/11 17:59:40 | 6 | 2.000 kr |
5/11 18:01:20 | 6 | 2.200 kr |
5/11 18:05:26 | 7 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk mÃ¥lare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54