KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller / blandteknik 14818414
nr 1481 8414
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Akvareller / blandteknik, 5 st, Monogramsignerade. Akvarell, bildmått: 8x19 - 10x16 cm, yttermått inklusive ram: 21x26 - 24x29 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 18:04:51
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli