![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 10379274
*
nr 1037 9274
Vas
keramik, Palshus, Danmark, höjd: 23 cm
Kondition: skadad, lagad
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 20:32:11
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa keramik norden palshus skandinavien skandinavisk vas
-
7034 Golvvas
med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29
*
Vas
Kondition: skadad, lagad
nr 1037 9274
Vas
keramik, Palshus, Danmark, höjd: 23 cm
Kondition: skadad, lagad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa keramik norden palshus skandinavien skandinavisk vas
-
7034 Golvvas
med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20 -
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29