![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409022
*
nr 1440 9022
Birger Ohlsson
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 20:04:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 23:39:28
1
350 kr
19/12 13:46:12
2
600 kr
20/12 16:22:22
3
800 kr
20/12 18:58:44
4
800 kr
20/12 18:58:44
3
800 kr (Budbetjänt)
20/12 19:59:03
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Läs mer om Birger Ohlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ohlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Birger Ohlsson
nr 1440 9022
Birger Ohlsson
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 23:39:28 | 1 | 350 kr |
19/12 13:46:12 | 2 | 600 kr |
20/12 16:22:22 | 3 | 800 kr |
20/12 18:58:44 | 4 | 800 kr |
20/12 18:58:44 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
20/12 19:59:03 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.Läs mer om Birger Ohlsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ohlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43