![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 11543782
*
nr 1154 3782
Tekanna
2 st, Keramik, Polen, höjd: 21-28
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:49:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 19:34:57
1
100 kr
8/1 18:21:12
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik poland polen polish polsk tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:27
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
*
Tekanna
nr 1154 3782
Tekanna
2 st, Keramik, Polen, höjd: 21-28
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 19:34:57 | 1 | 100 kr |
8/1 18:21:12 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik poland polen polish polsk tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:27 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18