![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12212020
*
nr 1221 2020
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Fiskare. Signerad, daterad 1928. Olja på pannå, 24x19 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 20:24:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 18:01:55
1
1.500 kr
3/12 20:19:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs mer om Bernhard Oscarsson
nr 1221 2020
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Fiskare. Signerad, daterad 1928. Olja på pannå, 24x19 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 18:01:55 | 1 | 1.500 kr |
3/12 20:19:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Bernhard Oscarsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson fiskare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43