ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11576071
*
nr 1157 6071
MIXED MEDIA
unidentified artist, signed, Hörnan Odengatan / Sveavägen, 1902, subject: 41x62,
Oidentifierad konstnär, signerad, Hörnan Odengatan / Sveavägen, 1902, motivet: 41x62
Droit De Suite
Estimate:
400
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 22 2018
at 19:52:13
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/1 19:18:13
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Jan 22
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hörnan odengatan sveavägen vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14
*
MIXED MEDIA
Read more about Stockholm
nr 1157 6071
MIXED MEDIA
unidentified artist, signed, Hörnan Odengatan / Sveavägen, 1902, subject: 41x62,
Oidentifierad konstnär, signerad, Hörnan Odengatan / Sveavägen, 1902, motivet: 41x62
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 400 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday January 22 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/1 19:18:13 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Jan 22
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...Read more about Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hörnan odengatan sveavägen vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14