![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16164234
*
nr 1616 4234
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Signerad, numrerad 33/48, daterad -01. Färglitografi. Bladets mått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:03:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 20:10:02
1
500 kr
28/4 20:33:42
2
500 kr
28/4 20:33:42
1
500 kr (Budbetjänt)
28/4 20:37:50
2
900 kr
29/4 17:55:25
3
700 kr
29/4 17:55:25
2
800 kr (Budbetjänt)
29/4 17:55:33
3
900 kr
29/4 17:55:33
2
900 kr (Budbetjänt)
29/4 17:55:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pontus carle svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Pontus Carle
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1616 4234
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Signerad, numrerad 33/48, daterad -01. Färglitografi. Bladets mått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 20:10:02 | 1 | 500 kr |
28/4 20:33:42 | 2 | 500 kr |
28/4 20:33:42 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
28/4 20:37:50 | 2 | 900 kr |
29/4 17:55:25 | 3 | 700 kr |
29/4 17:55:25 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
29/4 17:55:33 | 3 | 900 kr |
29/4 17:55:33 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
29/4 17:55:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pontus carle svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12