KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15343221
nr 1534 3221
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, "Södra kajen". Signerad, daterad Fahle -64. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 57x65 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 april 2023
kl 18:50:55
16/4 08:29:28
100 kr
16/4 23:20:15
Gustaf Adolf Fahle
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle