KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14144084
nr 1414 4084
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad J Ossian. Olja på duk, 49x73 cm, yttermått inklusive ram: 64x89 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:07:42
300 kr
400 kr
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson