ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13062495
*
nr 1306 2495
Spegel
1950-tal, 140x86 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 18:17:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 15:59:23
1
450 kr
10/2 17:08:40
2
150 kr
10/2 17:08:40
1
200 kr (Budbetjänt)
10/2 17:17:25
2
400 kr
10/2 17:17:25
1
450 kr (Budbetjänt)
10/2 18:03:00
3
800 kr
10/2 18:03:16
3
800 kr
10/2 18:03:57
4
1.000 kr
10/2 18:04:40
3
1.000 kr
10/2 18:04:40
4
1.000 kr (Budbetjänt)
10/2 18:07:01
3
1.100 kr
10/2 18:07:34
4
1.200 kr
10/2 18:09:59
3
1.300 kr
10/2 18:12:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1306 2495
Spegel
1950-tal, 140x86 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 15:59:23 | 1 | 450 kr |
10/2 17:08:40 | 2 | 150 kr |
10/2 17:08:40 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/2 17:17:25 | 2 | 400 kr |
10/2 17:17:25 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:03:00 | 3 | 800 kr |
10/2 18:03:16 | 3 | 800 kr |
10/2 18:03:57 | 4 | 1.000 kr |
10/2 18:04:40 | 3 | 1.000 kr |
10/2 18:04:40 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:07:01 | 3 | 1.100 kr |
10/2 18:07:34 | 4 | 1.200 kr |
10/2 18:09:59 | 3 | 1.300 kr |
10/2 18:12:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23