![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5841448
*
nr 584 1448
Spegel
med väggkonsol, 1800-tal, höjd: 159+36
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2009
kl 18:29:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 22:14:57
1
300 kr
19/5 11:00:04
2
400 kr
21/5 20:40:59
3
500 kr
25/5 18:14:26
4
550 kr
25/5 18:15:29
3
650 kr
25/5 18:19:23
5
1.000 kr
25/5 18:19:55
3
800 kr
25/5 18:20:18
3
950 kr
25/5 18:20:54
3
1.100 kr
25/5 18:21:38
5
1.500 kr
25/5 18:21:56
5
1.500 kr
25/5 18:23:34
3
1.300 kr
25/5 18:24:00
3
1.500 kr
25/5 18:24:42
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar väggkonsol
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 584 1448
Spegel
med väggkonsol, 1800-tal, höjd: 159+36
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 22:14:57 | 1 | 300 kr |
19/5 11:00:04 | 2 | 400 kr |
21/5 20:40:59 | 3 | 500 kr |
25/5 18:14:26 | 4 | 550 kr |
25/5 18:15:29 | 3 | 650 kr |
25/5 18:19:23 | 5 | 1.000 kr |
25/5 18:19:55 | 3 | 800 kr |
25/5 18:20:18 | 3 | 950 kr |
25/5 18:20:54 | 3 | 1.100 kr |
25/5 18:21:38 | 5 | 1.500 kr |
25/5 18:21:56 | 5 | 1.500 kr |
25/5 18:23:34 | 3 | 1.300 kr |
25/5 18:24:00 | 3 | 1.500 kr |
25/5 18:24:42 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar väggkonsol
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23