ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10673326
*
nr 1067 3326
Ture Tideblad
(1889-1967), Sverige
Ture Tideblad (1889-1967), stadsbild, signed, 49x61,
MIXED MEDIA, Ture Tideblad (1889-1967), stadsbild, signerad, 49x61
Ture Tideblad, Swedish painter, born 1889, dead 1967 .
Estimate:
400
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 7 2016
at 18:06:20
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/11 16:30:43
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture tideblad vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
in two days
1 juli at 20:14
*
Ture Tideblad
Ture Tideblad, Swedish painter, born 1889, dead 1967 .
nr 1067 3326
Ture Tideblad
(1889-1967), Sverige
Ture Tideblad (1889-1967), stadsbild, signed, 49x61,
MIXED MEDIA, Ture Tideblad (1889-1967), stadsbild, signerad, 49x61
Ture Tideblad, Swedish painter, born 1889, dead 1967 .
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 7 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/11 16:30:43 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture tideblad vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
in two days
1 juli at 20:14