KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003036
nr 1400 3036
Emma Holst
(1880-1962), Sverige
Oljemålning, Kustparti. Signerad, daterad -24. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
Emma Holst, svensk skulptör och bildkonstnär född 1880, död 1962 .
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:25:49
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Emma Holst
Läs mer om Emma Holst