ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5908362
*
nr 590 8362
Spegel
+ konsolbord smide, höjd. 68+ 120 + vägglampa
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2009
kl 19:02:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 21:01:40
1
100 kr
13/7 14:24:48
2
550 kr
13/7 16:27:02
1
300 kr
13/7 16:27:27
1
450 kr
13/7 17:37:01
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd konsolbord smide spegel speglar vägglampa
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 590 8362
Spegel
+ konsolbord smide, höjd. 68+ 120 + vägglampa
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 21:01:40 | 1 | 100 kr |
13/7 14:24:48 | 2 | 550 kr |
13/7 16:27:02 | 1 | 300 kr |
13/7 16:27:27 | 1 | 450 kr |
13/7 17:37:01 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd konsolbord smide spegel speglar vägglampa
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57