KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374287
nr 1337 4287
Larz Friberg
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 70, "Fällande knipa". Olja på duk, 33x55 cm
Larz Friberg, född 1918 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:46:08
13/7 19:49:58
Larz Friberg
Läs mer om Larz Friberg