SILVER & METAL / Silver / Skrin 5464438
nr 546 4438
Skrin
Lenght: ()
silver, Österrike-Ungern, tidigt 1900-tal, längd: 20, höjd: 6
700
SEK 1300
Monday October 13 2008
at 16:32:29
700 kr
750 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver