ÖVRIGT / Mattor / Chahar-mahal 4103019
nr 410 3019
Chahar-mahal
Bachtiari, Semi-antik, 129x185, ngn knutrad saknas, jämnt ställvis ngt hårdare slitage, mindre lagningar, few rows of knots missing, even partly heavier wear, minor repairs
måndag 8 maj 2006
8 maj
TEMA Orientaliska mattor 3
Har du en eller flera äldre el
Läs mer om TEMA Orientaliska mattor 3